Муфтій України шейх Ахмед Тамім

6
Муфтій України шейх Ахмед Тамім

Муфтій України - ДУМУ - Шейх Ахмед Тамім - Іслам в Україні

Голова Духовного управління мусульман України Муфтій України шейх Ахмед Тамім народився 1956 року в місті Бейрут (Ліван). Має світську і релігійну вищу освіту.

В Україну шейх Ахмед Тамім приїхав в 1976 році. Навчався на факультеті обчислювальної техніки Київського політехнічного інституту. У 1982 році отримав вищу освіту за спеціальністю «Мікропроцесорні системи і локальні мережі».

Релігійну освіту здобув на теологічному факультеті «Імам Ауза’і» в Арабському університеті  Бейруту.

Шейх Ахмед Тамім – громадянин України. Одружений, має п’ятьох дітей.

З ініціативи мусульман Києва шейх Ахмед Тамім був обраний імамом Київської мусульманської релігійної громади, зареєстрованої в 1991 році. Незабаром мусульманські громади різних міст України об’єдналися в Духовне управління мусульман України (ДУМУ), яке зареєстровано 9 вересня 1992 року. У 1994 році на Першому з’їзді мусульман України він був обраний Муфтієм України і займає цю посаду до сьогодні.

Шейх Ахмед Тамім також є Президентом Ісламського університету, заснованого при ДУМУ в 1993 році. А в 1994 році з ініціативи Муфтія почався випуск офіційного видання ДУМУ – духовно-просвітницької газети «Мінарет», а потім – дитячого релігійного журналу «Веселий світлячок».

Шейх Ахмед Тамім веде ряд релігійних телепрограм на центральних українських телеканалах.


Муфтій України - ДУМУ - Шейх Ахмед Тамім - Іслам в Україні

Шейх Ахмед Тамім представляє мусульман у Всеукраїнській раді церков і релігійних організацій (ВРЦіРО), утвореному в 1996 році, як консультативний орган при Президентові України. ВРЦіРО на сьогоднішній день є одним з основних механізмів реалізації державно-конфесійних відносин.

Шейх Ахмед Тамім відомий не тільки в Україні, а й за кордоном як експерт по екстремістським течіям, які виступають під гаслами Ісламу. Муфтій України бере участь в міжнародних і регіональних конференціях, що проходять в Україні, Північний Кавказ, Татарстан, Башкортостан, Азербайджані, Казахстані, Узбекистані, Таджикистані, Киргизстані, США, Македонії, Косово, Албанії, Бельгії, Єгипті, Катарі, Індії, Індонезії, Малайзії, Туреччини та інших країнах.

Шейх Ахмед Тамім є автором ряду книг з різних ісламських наук. Значні знання з теології ісламу шейх Ахмед Тамім отримав від свого вчителя і духовного наставника, видатного теолога сучасності, відомого вченого-мухаддіса країн Шама шейха ‘Абдуллаhа Аль-hарарій, який дав йому Іджаз (дозвіл) на викладання ісламських наук за всіма своїми книгами і на передачу таріката «Ріфаійя» і «Кадірійя».

Шейх Ахмед Тамім має також Іджаз на передачу таріката «Накшабандійя» від глави імамів-хатибів емірату Дубай (ОАЕ) шейха Мухаммада ‘Аділя Азізата Аль-Каялу Аль-Хасан.

Шейх Амед Тамім також є членом Ради мудреців при університеті «Аль-Азhар».